Pamokos ruošiantis mokytis skaityti ir rašyti parengiamojoje grupėje santrauka „Garsas ir raidė E. Frontalinės logopedinės pamokos su vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikais „Balsių garsas“ santrauka

Įranga: Paveikslas „Aidas“. Daugiaaukštis pastatas(nuotrauka arba konstrukcinis rinkinys). Nuotraukos: ekskavatorius, gidas, traukinys, elektros prietaisai. Simboliai ir balsiai. Schemos žemėlapis.

Pamokos eiga

1. Org momentas. Žaidimas "Aidas". Eisime į mišką ir rasime grybų, susikviesime vaikinus: „Ai, ai!

Niekas neatsako

Tik aidas atsako: „Ai, ai“.

2. Praneškite apie pamokos temą.

Kas atsiliepė vaikams miške?

Kokį garsą girdime žodžio ECHO pradžioje?

Šiandien susipažinsime su raide E, išmoksime taisyklingai tarti žodžius šiuo garsu.

3. Garso diktantas.

Atkurkite balsių garsų seriją naudodami simbolius ar raides, aiškiai juos įvardydami.

4. .

Eksponuojamas paveikslas ar modelis kelių aukštų pastatas, vienos istorijos.

Ar namai skirtingi ar vienodi?

Kuo skiriasi?-- (vieno aukšto ir kelių aukštų).

Sužinokime, kiek aukštų yra name?

Įsivaizduokime, kad kylame laiptais aukštyn.

(Pirmas aukštas, antras aukštas ir kt.). Kokiame name ir kokiame aukšte gyveni?

5. Fizinis pratimas.

Dabar eisime į ekskursiją. Vaikai grupėje juda kaip traukinys.

6. Įvaldyti sudėtingų žodžių tarimą.

„Lokomotyvas“ sustoja prie signalo prie paveikslų. Vaikai taria žodžius pagal šabloną, skiemenis ir sakinius.

7. .

Tai E. Atmerkęs burną. Ir su didžiuliu liežuviu. Raskite raidę E tarp kitų balsių.


MADOU" Darželis Nr. 148" Riazanė

Pamokos apie ikimokyklinio amžiaus vaikų raštingumo mokymą santrauka

Parengė mokytoja – logopedė Šitova N.P.

Tema: „Įvadas į garsą[e]. E raidė“.

Tikslas: Sąvokų apie balsių garsus ir jų skiriamuosius bruožus įtvirtinimas.

Užduotys:

Edukacinė užduotis. Pristatome garsą [e], raidę Ee. Skiemenų ir žodžių skaitymo nauja raide E įgūdžio formavimas. Garsų ir skiemenų analizės ir sintezės įgūdžių tobulinimas. Rašymo įgūdžių tobulinimas.

Vystymo užduotys: Lavina foneminį suvokimą, artikuliaciją, smulkiąją ir stambiąją motoriką, kalbos derinimą su judesiais.

Edukacinės užduotys. Ugdykite savarankiškumą, iniciatyvumą, atsakingumą ir geranoriškumą.

Įranga: Magnetinė lenta, rinkimo drobė „Abėcėlė“, interaktyvi lenta, balsiai, dalykiniai paveikslėliai, pieštukai ir sąsiuviniai pagal vaikų skaičių.

Preliminarus darbas: mokantis kūno kultūros pamokos „Tai lengva smagu...“.

Pamokos eiga:

  1. 1. Organizacinis momentas . Vaikai stovi šalia kėdžių.

Logopedas. Vaikinai, pažiūrėkite į lentą, mes jau turime pirmąją užduotį. Tai du geltoni apskritimai, ką jie reiškia?

Vaikai. Turite atsiminti ir pavadinti žodį, sudarytą iš dviejų skiemenų.

Logopedas. Teisingai.

Vaikai po vieną šaukia žodžius ir atsisėda į savo vietas.

  1. 2. Pagrindinė dalis.

Logopedas. Vaikinai, pažiūrėkite į ekraną. Šiandien turime svečią, bet kas jis?

Vaikai. Tai elfas.

Logopedas. Tai tiesa, ir jo vardas yra Em. Jis nori žaisti su tavimi, todėl daug tau paruošė įdomių užduočių. Pirmiausia išklausykite eilėraštį:

Tai Ellya, Emma, ​​Edikas

Jie važiuoja dviračiu.

Ekrane pasirodo vaikų, važiuojančių dviračiu, nuotrauka.

Logopedas. Vaikinai, koks garsas dažniausiai kartojamas šiame eilėraštyje?

Vaikai. Garsas [e].

Logopedas. Teisingai. Įvardykite žodžius, kuriais girdėjote, bet pavadinkite juos paryškindami šį garsą.

Vaikai išvardija žodžius.

Logopedas. Išskleiskime šį garsą kartu. Atkreipkite dėmesį, kad kai ištariame šį garsą, mūsų burnoje nėra kliūčių. Ar manote, kad garsas [e] yra balsis ar priebalsis?

Vaikai. Balsė.

Logopedas. Teisingai. Galima dainuoti. Pabandykime tai dainuoti dabar.

Jie dainuoja.

Logopedas. Kurį apskritimą naudosime šiam garsui pavaizduoti?

Vaikai. Raudona.

Logopedas ant lentos padeda kortelę su E raide, po ja padeda raudoną apskritimą.

Pratimas „Šviesoforas“

Logopedas. Dabar pažaiskime. Tarsiu skirtingus garsus, tada skiemenis ir žodžius, išgirdus garsą [e] reikia pakelti šviesoforą.

Pratimui naudojama medžiaga: e, p, s, e, a, e; em, as, es, jis; aidas, Edikas, Anna, Ema.

Logopedas. Gerai padaryta! Jūs atlikote šią užduotį.

Žaidimas „Ketvirtas ratas“

Logopedas. Elfas Emas mums paruošė kitą užduotį. Pažvelkite į ekraną ir raskite papildomą paveikslėlį.

Skaidrės rodo: popsas, arbūzas, traukinys, ekskavatorius. Vaikai kartu ištaria daiktų pavadinimus ir pasirenka papildomą.

Logopedas. Teisingai, papildomas arbūzas, nes jis neturi [uh] garso.

Pratimas "Grandinė"

Vaikai skaito skiemenis ir žodžius grandinėje.

Logopedas. Gerai padaryta. Dabar šiek tiek sušilkime.

Kūno kultūros minutė:

"Tai lengvas smagumas"
Tai lengva smagu - Suka kūną į dešinę ir į kairę.
Sukasi į kairę ir į dešinę.
Mes visi seniai žinome -
Yra siena, yra langas. Jie ranka rodo sieną ir langą.
Greitai ir mikliai pritūpiame.
Įgūdžiai čia jau matomi.
Norėdami lavinti raumenis,
Turite padaryti daug pritūpimų. Pritūpimai.
O dabar eini vietoje,
Tai taip pat įdomu. Vaikščiojimas vietoje.

Pratimas „Išdėstykite raidę“

Logopedas. Vaikinai, pažiūrėkite į raidę E. Iš kokių elementų ji susideda?

Vaikai. Iš puslankio ir horizontalaus pagaliuko viduryje.

Logopedas. Teisingai. Pažiūrėkite, kaip aš rašau naują laišką ant lentos. Pirmiausia rašome puslankį, atvirą į kairę, tada horizontalią pagaliuką jo viduryje. Dabar bandome išdėlioti laišką ant aksominio popieriaus.

Vaikai atlieka užduotį. Raidė E išdėstyta ant aksominio popieriaus lapo, pagaminto iš siūlų.

Logopedas. Ar visi prisimena, kaip rašyti laišką? Dabar paimame į rankas pieštukus ir darome pratimus pirštams. Pasukite pieštuką tarp dviejų delnų 10 kartų. Pasukite pieštuką tarp pirštų galiukų 10 kartų. Dešinėje rankoje pieštuką laikome nykščiu ir smiliumi, nykščiu ir viduriniu pirštu, nykščiu ir bevardžiu pirštu, nykščiu ir mažuoju pirštu ir atvirkščiai. Puiku, dabar pradėkime dirbti su užrašų knygelėmis, rašydami laišką su jumis E.

Po to vaikai rašo laišką į sąsiuvinį.

Logopedas. Atlikime kitą užduotį su jumis.

Pratimas „Iššifruoti žodį“

Logopedas. Pažiūrėk į ekraną. Elf Em užšifravo žodį, jį galima atspėti pagal pirmuosius kiekvieno žodžio garsus ( slyskite ekrane su nuotraukomis: ai ekskavatorius, Su tol, Į tai, Ir tikslas, m plaktukas, O bruch)

Vaikai.Žodis čia užšifruotas popsas.

Logopedas. Teisingai. Užrašykime šį žodį ir sukurkime jo diagramą.

Vaikai.Žodyje popsicle: pirmasis garsas [e] yra balsis, žymimas raudonu apskritimu, garsas [s] yra kietas priebalsis, žymimas mėlynu apskritimu, garsas [k'] yra švelnus priebalsis, žymimas žalias, [i] – balsis, žymimas raudonu apskritimu, garsas [m] – kietas priebalsis, žymimas mėlynu apskritimu, [o] – balsis, žymimas raudonu apskritimu.

Logopedas. Gerai padaryta. Mes taip pat atlikome šią užduotį. Elfas Emas jums paruošė dar vieną užduotį. Kiekvienas turi paveikslėlius ant stalo, reikia nustatyti, kokiu garsu prasideda objekto pavadinimas ir įdėti šį paveikslėlį norima raide.

Vaikai ateina prie stalo, ant kurio išdėliotos raidės. Logopedas prašo kiekvieno vaiko įvardyti tai, kas nupiešta jo paveikslėlyje, išryškindama pirmąjį vardo garsą ir padėdamas prie norimos raidės.

3.Baigiamoji dalis.

Logopedas. Puiku, jūs visi atlikote užduotis, kurias jums paruošė elfas. Jam laikas skristi į savo stebuklingą žemę.

Vaikai atsisveikina su elfu.

Logopedas. Prisiminkime, ką šiandien veikėme ( vaikų sąrašas). Šiandien gerai ir aktyviai dirbote klasėje.

4 PAMOKA

Tema: Garso raidžių analizė „Garsas ir raidė E“.

Tikslai ir uždaviniai: supažindinti vaikus su garsu ir raide e; mokyti garsų koreliacijos su raidėmis ir simboliais; supažindinti su garso E artikuliacijos norma; ugdyti foneminio suvokimo, garso analizės ir sintezės įgūdžius; praturtinti vaikų žodyną žodžiais su garsu E; ugdyti rašybos normų žinias; mokyti kurti sakinius naudojant veiksmažodžius tobula forma.

Įranga: logopediniai albumai, pamokos pristatymas, projektorius, nešiojamas kompiuteris, individualūs veidrodžiai

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas ( 3 skaidrė)

(vaikai įeina ir pasisveikina)

Sveikinimai iš logopedo skaidrės 4

1. Žinių apie garso kompozicijažodžius. skaidrė 5

Logopedas Pasirinkite žodį, kuris atitiktų siūlomas diagramas

Pasirinkite raidę E.

1ist 3litk1 26l1k2

kr3 gi 1rk1 pl3g

k1r1nd1sh k3k3r3z1 k2mn1t1

Diagramų A-1, O-2, U-3 raktas

2. Įvadas į pamokos temą, plėtojant garsinę analizę skaidrė 6

Sudarykite mergaitės vardą iš pirmųjų paveikslėlio žodžių raidžių. Užrašykite jį pagal diagramą

Logopedas. Pavadinkite pirmąjį žodžio Emma garsą. (E.) skaidrė7 Pamokos tema – garsas ir raidė E. skaidrė 8

II Pagrindinė dalis

1. Garso E ištarimas (darbas su veidrodžiais). Susipažinimas su artikuliacijos norma. 9 skaidrė

2. Garso E koreliacija su reikiama raide ir simboliu

nurodyti raštu

Logopedas Klausykite pasakojimo apie raidę E. skaidrė 10

E raidė nelaiminga

Ech, - niūriai pasakė E raidė, - jie mane pastatė beveik pačioje abėcėlės gale... Eck, aš ten nunešiau! Ech, norėčiau eiti į pradžią, į pirmą vietą! Sveiki laiškai. Leisk man eiti pirmyn! Bet laiškuose buvo rašoma:

Likite ten, kur esate. Ir nešvaistykite savo ilgo liežuvio. Ar svarbu, kur tu stovi? Svarbu būti naudingam.

3. Stilizuotos raidės E nagrinėjimas Eilėraščio skaitymas (galite paruošti mokinį).

E raidė atvira burna ir didžiuliu liežuviu!

Ei - ei! - rėkia rėkėjas. Liežuvis kyšo iš burnos!

Didžiųjų ir didžiųjų raidžių e tyrimas ir užrašymas sąsiuvinyje skaidrė 11

4. Foneminio suvokimo ugdymas.

Logopedas: klausykite garsų, skiemenų ir žodžių ir pakelkite raudoną kvadratą, jei išgirsite garsą E.

Garsai: a, o, i, e, a, u, e, a, o, e.

Skiemeniai: ep, in, at, tada, uv, ev, ym, yk, ek.

Žodžiai: Emma, ​​​​Alla, Edikas, Olya, Ira, Elvira.

5. Garsinės analizės raida žodžių lygmeniu.

Logopedas: Emma atnešė nuotraukų. Pažvelkite į juos ir pavadinkite juos. Pabandykite paaiškinti kiekvieno žodžio reikšmę. Raskite tarp paveikslėlių tuos, kurie atspindi susijusias sąvokas.

Nuotraukos: popsas, ekranas, ekskavatorius, oro uostas, aerodromas, eskalatorius, emblema, ekskavatoriaus operatorius, liftas, elektrinis traukinys, elektrikas. 12 skaidrė

6. Fiziniai pratimai skaidrė 13

Judesių atlikimas pagal tekstą (improvizacija).

Tai yra saulė, tai yra

Tai stalas, tai aš!

7. Rašybos normų kūrimas. 14 skaidrė

Logopedas: Emai pasakykite paveikslėlių pavadinimus skiemens po skiemens ir užsirašykite (užrašykite ant lentos). Nurodykite garso buvimą ir vietą E. Patikrinkite skaidrė 15

8. Žodyno turtinimas skaidrė 16

Logopedas: pažiūrėkite ir pavadinkite paveikslėlius. Užsirašykite jų vardus, paryškinkite garsą E.

(Jei vaikams sunku įvardyti žodžius, logopedas siūlo pasirinkti iš kelių variantų. Neteisingai pasinaudojus pagalba, žodžio reikšmę paaiškina pats logopedas.)

Nuotraukos eskimų, kas dar, ekskursija, ekranas, elektrinis lokomotyvas, eskimai. Spustelėkite patikrinti

9. Sakinių kūrimas naudojant tobuluosius veiksmažodžius skaidrė 17

Logopedas: Sudarykite sakinius iš žodžių rinkinių.

kieme yra ekskavatorius.

vaikai, ekskursija, einam, toliau.

Ema, saldi, skani, nusipirkau

Spustelėkite patikrinti

III. Pamokos santrauka

Tarimas, garso ypatybės E. skaidrė 18 Prisimenant ir sugalvojus žodžius, prasidedančius garsu E.

Ačiū už pamoką skaidrė 19

Korekcinės ir lavinimo užduotys.

Išmokykite vaiką atpažinti žodį iš serijos, kuris skiemenų sandara skiriasi nuo kitų.

Išmokite atskirti gyvus ir negyvus objektus, išmokite užduoti tinkamus klausimus: kas tai yra? Kas tai yra?

Išmokykite vaiką aiškiai ištarti garsą [E].

Pratinkite vaiką tarti sudėtingos skiemens struktūros žodžius.

Išmokykite vaiką raštu atspindėti klausiamąsias ir pasakojimo intonacijas, naudodami tašką ir klaustuką.

1 užduotis. Suaugęs žmogus taria eilę sluoksnių, o vaikas atidžiai klauso ir įvardija žodį, kuris skiriasi nuo kitų savo skiemenine struktūra:

aguonos - bakas - taip - bananas; som - com - kalakutiena - namas; citrina - vagonas - katė - pumpuras; aguonos - vėžys - šluota - bakas.

2 užduotis. Pristatome garsą [E]. Atspėk mįslę, įvardink pirmąjį atsakyme esantį garsą:

Gyvena be kūno

Kalba be liežuvio.

Niekas jo nemato

Ir visi girdi. (Aidas)

Suaugęs žmogus parodo prieš veidrodį ir paaiškina vaikui garso [E] artikuliaciją:

Lūpos šypsosi;

Dantys yra arti vienas kito;

Platus liežuvio galiukas liečia apatinius dantis, liežuvio užpakalinė dalis pakelta;

Kaklas "dirba".

Garso simbolis [E]: mergaitė priekaištingai sako kačiukui: „EEE...“


Būdingas garsas [E]: garsas [E] yra balsis, jį galima dainuoti (liežuvis, lūpos ir dantys netrukdo laisvai praeiti orui). Pavadinimas: raudonas apskritimas.

3 užduotis. Fonetinis pratimas.

Ką sako žvejai, kai žuvis nukrenta nuo kabliuko? "Eh...h!"

4 užduotis. Didaktinis pratimas „Paplokite rankomis, jei išgirsite garsą [E)":

ai, ai, ai, oi, oi...; ai, ai, ai...; Emma, ​​Anna, Edikas, aidas, Olya.

5 užduotis. Po suaugusiojo kartokite keletą skiemenų:

pte-kte-bde-kur; kte-bde-gde-pte.

6 užduotis. Raskite papildomą žodį serijoje (pagal garsą [E] ar jo nebuvimą):

autobusas, aidas, apelsinas, arbūzas; tai aidas, Edikai, ūsai

7 užduotis. Prisiminkite žmonių vardus, prasidedančius garsu [E] (Ella, Edikas, Eduardas, Eleonora, Emma).

8 užduotis. Iš daugybės nupieštų objektų pasirinkite tuos, kurių pavadinimuose yra garsas [E].

9 užduotis. Kalbėkite su vaiku skiemens po skiemens sudėtingos skiemens struktūros žodžius, paaiškindami jam šių žodžių reikšmę. Padalinkite žodžius į skiemenis. Raskite ilgiausią ir trumpiausią žodį. Jei įmanoma, padarykite sakinį su kiekvienu žodžiu:

lynu vaikščiotojas, eskadrilė, elektrinis suvirintojas, elektrinis lokomotyvas, elektrinis lygintuvas, gidas, elektrikas, ekipažas, elektros prietaisas, eukaliptas, liftas.

10 užduotis. Paaiškinkite vaikui, kad visi gyvi objektai atsako į klausimą: kas tai?, ir negyvi objektai - į klausimą: Kas tai yra? Išmokite užduoti klausimus apie gyvus ir negyvus objektus.

Tęsti seriją:

Kas tai yra? Tai mergaitė, katė, šuo...

Kas tai yra? Tai mašina, stalas, striukė...

Didaktinis žaidimas„Ketvirtasis nelyginis“ (pagal gyvą ar negyvą objektų prigimtį):

automobilis, lėktuvas, stalas, senelis; varna, lakštingala, kėdė, karvė.

11 užduotis. Pristatome raidę E.

E raidė atvėrė burną:

Arba jis žiovauja, arba dainuoja.

O. Hofmanas

Kaip dar atrodo raidė E?

E raidė iš pirštų: nykštis ir smilius dešine ranka suformuoti puslankį ir rodomasis pirštas kairės rankos - E raidės „liežuvis“.

Laiškų žaidimai.

12 užduotis. Savarankiška žodžio garsinė-skiemeninė analizė Edikas: sudaryti apskritimų schemą; raidžių dėliojimas iškarpyta abėcėlėje, skaitymas, kopijavimas.

Sakinių skaitymas naudojant klausiamąją ir naratyvinę intonaciją. Diktuojamų sakinių įrašymas su suaugusiojo pagalba, klausimosios ir pasakojimo intonacijos atspindėjimas raštu (naudojant tašką ir klaustuką).

Kas tai yra? Tai katė. Kas tai yra? Tai Edikas. Kas tai yra? Tai musė.

Tikslas: supažindinkite vaikus su garsu ir raide "E".

Užduotys: stiprinti diskriminacijos įgūdžius ir teisingas tarimas garsas „e“, skiemeniuose, žodžiuose, frazėse; pratimas nustatyti garso „e“ vietą žodžiuose, tarti sudėtingos skiemeninės sandaros žodžius; išmokti nustatyti trumpiausią ir ilgiausią žodį; tobulinti garsinės žodžių analizės, skiemenų, žodžių, sakinių rinkimo įgūdžius; ugdyti gebėjimą skaityti sakinius įvairiomis intonacijomis; mokyti vaikus užduoti klausimus gyviems ir negyviems objektams; įtvirtinti vizualinį raidės vaizdą, lavinti foneminę klausą, atmintį, dėmesį.

Įranga: demonstracinė medžiaga - dalykiniai paveikslėliai su garsu „e“, magnetinė lenta, spalvoti žymekliai, raidė „e“, skaitymo stalai, rutulys; dalomoji medžiaga – virvelės, sąsiuviniai, rašikliai, spalvoti pieštukai, kortelės su raidėmis „e“ ir „s“.

Pamokos eiga

. Organizacinis momentas.

Tas, kuris įvardija pirmąjį žodžio garsą, atsisėda: arka, vapsvos, protinga mergaitė, ausys, lankas ir kt.

1. Pakartojimas to, kas buvo aptarta:

Garsų „a“, „u“, „o“ artikuliacijos ir jų savybių patikslinimas.

2. Naujos medžiagos pažinimas. Logopedas užduoda mįslę:

Niekas jo nematė
O girdėti – visi girdėjo.
Be kūno, bet jis gyvena,
Be liežuvio – rėkia. (Aidas)

Koks yra pirmasis garsas, kurį girdime žodyje „aidas“?

Mokytojas paskelbia pamokos temą.

3. Supažindinimas su garso „e“ artikuliacija. (Tariant garsą „e“, lūpos „juokiasi“).

4. Garso „e“ chorinis ir individualus tarimas.

5. Garso „e“ charakteristikos. (Garsas „e“ yra balsis, jį galima dainuoti ir piešti, jis pažymėtas raudonai).

6. Didaktinis žaidimas "Plokite, nežiovaukite!" Logopedas taria eilę garsų, skiemenų, žodžių, vaikai ploja rankomis, išgirdę garsą „e“: e, a, e, u, o, e; ai, ai, ai, ai; Emma, ​​Anna, Edikas, aidas, Olya.

7. Žaidimo pratimas „Kalbos pratimas“ (vaikai kartoja skiemenų grandinę):

ep-op-up oop-oop oop-oop-ep
ip-ep-ap ep-ap-ep oop-oop-ep

8. Didaktinis žaidimas su kamuoliu „Kur paslėptas garsas „e“? (garso „e“ padėties nustatymas žodžiuose). Kalbos medžiaga: poetas, elfas, emblema, dar kas.

9. Didaktinis žaidimas "Ko trūksta?" (palaikymas – temos nuotraukos su garsu „e“: popsas, ekskavatorius, traukinys, ekranas: . Logopedas nustato

5 dalyko paveikslėliai ant spausdinimo drobės, vaikai užsimerkia, mokytojas nuima vieną paveikslėlį, vaikai atmerkia akis ir atsako į klausimą: „Ko trūksta?“).

10. Sudėtingos skiemeninės sandaros žodžių tarimas, žodžių skirstymas į skiemenis, trumpiausių ir ilgiausių žodžių nustatymas: lynininkas, elektrinis suvirintojas, elektrinis lokomotyvas, elektrinis lygintuvas, gidas, elektrikas, ekipažas, elektros prietaisas, eukaliptas.

11. Didaktinė pratimas "Kas tai? Kas tai?" Tęsti seriją:

  • Kas tai yra? Tai mergaitė, drugelis, katė:
  • Kas tai yra? Tai lėlė, kėdė, kamuolys:

12. Fiziniai pratimai.

Atsistokite kartu ir pasitempkite!
Vaikščioti, suktis.
Rankos į dešinę, rankos į kairę,
Ir tada drąsiai atsisėskite.
Vėl atsistokite, ištempkite
Ir šypsosi vienas kitam.

13. Raidės „e“ pristatymas (raidės rodymas). Logopedas skaito eilėraštį:

Tai E
Su atvira burna
Ir su didžiuliu liežuviu.

14. Raidės „E“ dėliojimas iš stygų, „e“ piešimas ore.

15. Darbas sąsiuviniuose. „E“, „e“ raidžių spausdinimas; skiemenys: „em“, „ep“, „et“, „ek“, „me“, „pe“, „te“, „ke“; žodžiai: „tai“, „emu“, „emma“.

Sakinių kopijavimas nuo lentos: „Ema čia.“, „Emu ten.“.

16. Garsinė žodžio analizė: emu (garsų schemos eskizavimas sąsiuviniuose).

17. Sakinių skaitymas laikantis klausiamosios ir pasakojimo intonacijos:

Kas tai yra? Tai katė. Kas tai yra? Tai Emma. Kas tai yra? Tai voras.

III. Pamokos santrauka:

1. – Kokį garsą ir kokią raidę sutikome šiandien? Apibūdinkite garsą „e“.

2. – Nubraukite raidę, kuri skiriasi nuo likusios (dirbkite su kortomis):

3. Vaikų veiklos vertinimas.



Susijusios publikacijos