Pamokų baldai 3-4 metų vaikams. Pamokos santrauka vidurinei grupei tema: Baldai

Pamokos tema: Butas, kuriame gyvename

Tikslai:

- susipažinti su „baldo“ sąvoka;

- ugdyti norą kuo daugiau padėti, pasidžiaugti, jausti pasitenkinimą, kai darai gerą darbą kitam;

- išmokyti prižiūrėti daiktus ir žaislus.

Žodyno darbas: daiktavardžiai (butas, stalas, lova, drabužių spinta, kėdė, baldai, parduotuvė, pinigai); būdvardžiai (tuščias, specialus, žaidimų, baldų, būtinas); veiksmažodžiai (sėdėti, laikyti, nusipirkti, pietauti, lipdyti, duoti).

Įranga: Stepashka lėlė, paveikslėliai, kuriuose pavaizduoti baldai (kėdė, stalas, lova, spinta), plastilinas, lentos darbui su ja, rietuvės.

Auklėtojas. Vaikinai, Stepashka atėjo pas mus į darželį. (Įneša lėlę.) Jis verkia.

Vaikai. Stepashka, kas atsitiko?

Auklėtojas(su lėle rankose). Stepashka gavo naujas butas, bet jis tuščias. Jis nežino, ką daryti. Vaikinai, padėkime jam.

Stepashka. Aš savo bute neturiu... (Mįsk mįsles.)

Su kojomis, bet nevaikštant,

Su atlošu, neguli. (Kėdė.)

Rodo kėdės nuotrauką.

Vaikai. Kėdės.

Auklėtojas. Stepashka neturi kėdžių. Kam jie reikalingi?

Vaikai. Jie sėdi ant jų.

Stepashka. Spėk, ko dar neturiu?

Esu miela pavargusiam

Bet ligonius pamaitinsime. (lova.)

Rodo lovos nuotrauką.

Vaikai. Lova. Stepashka neturi lovos.

Auklėtojas. Vaikinai, kam skirta lova?

Vaikai. Jie miega ant jo.

Stepashka. Dar neturiu...

Atspėk mįslę.

Keturi broliai

Jie glaudžiasi po vienu stogu,

Visi turi tą patį vardą. (Lentelė.)

Rodo lentelės paveikslėlį.

Vaikai. Lentelė. Stepashka neturi stalo.

Auklėtojas. Kam skirtas stalas?

Vaikai. Jie valgo prie stalo.

Stepashka. Man irgi reikia...

Kas yra namuose drabužiams? (Spinta.)

Rodo spintos nuotrauką.

Vaikai. Spinta.

Auklėtojas. Kam skirta spinta?

Vaikai. Joje laikomi drabužiai.

Auklėtojas. Stepashka neturi kėdžių, stalo, drabužių spintos ar lovos. Kaip vienu žodžiu vadinasi viskas, kas turi būti bute?

Vaikai. Baldai.

Auklėtojas. Vaikinai, iš kur jūs gaunate baldus namuose?

Vaikai. Mama ir tėtis pirko parduotuvėje.

Stepashka. Kaip yra parduotuvėje? Duoną ir pieną perku parduotuvėje, bet baldų ten nemačiau.

Auklėtojas. Jis parduodamas specialioje parduotuvėje. Vaikinai, kaip tai vadinasi?

Vaikai. Baldai.

Auklėtojas. Vaikinai, padėkime Stepaškai nusipirkti baldų.

Vaikai. tegul.

Mokytoja, vaikai ir Stepashka eina į žaidimų baldų parduotuvę.

Stepashka. Vaikinai, ačiū, kad padėjote man išsirinkti baldus butui ir padovanojote kėdes; Kai sutvarkysiu baldus, pakviesiu visus užsukti pas mane. Viso gero.

Net senovės klajoklių jurtoje buvo keletas baldų. Ką mes galime pasakyti apie modernus namas! Be baldų neįmanomas patogus žmogaus egzistavimas civilizuotame pasaulyje. Peržiūrėdami leksinę temą „Baldai“ su vaikais, remkitės naudinga kolegų patirtimi, aprašyta šio skyriaus publikacijose.

Čia galite rasti paruoštus planus ir užsiėmimų, projektų, GCD užrašai temomis „Baldai aplink mus“ ir kt. Atkreipkite dėmesį į originalius žaidimus ir vadovus šia tema, kuriuos sukūrėte patys. Jie padės paįvairinti jūsų užsiėmimus, išgelbės juos nuo pasikartojimo ir nesuteiks progos nuobodžiauti. Savo darbe naudokite čia pateiktą informaciją. naudingų idėjų dėl žaislinių baldų lėlėms ir lėlėms kūdikiams naudojimo.

Papildome ir įtvirtiname vaikų idėjas apie baldus ir jų reikšmę žmogaus gyvenime.

Rodomos publikacijos 1–10 iš 586.
Visi skyriai | Baldai. Teminiai pamokų užrašai, žaidimai ir vadovai vaikams leksinė tema"Baldai"

Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka „Baldai katei iš pasakos „Katės namai“ Anotacija tiesioginis švietėjiška veikla parengiamosios mokyklos grupėje Tema : Baldai katinui iš pasakos "Kačių namas" Sudarė: Achkasova N.V. – mokytojas, be kategorijos Vaikų tipai veikla: mokomasis, žaidimų, bendraujantis Tikslas: pratęsimas...

Pamokos apie kalbos raidą su dizaino elementais santrauka „Baldai“ pirmosios jaunesniosios grupės vaikams Privati ​​ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga„DARželis Nr.191 atidarytas akcinė bendrovė "rusas geležinkeliai» Anotacija tiesioginė švietėjiška kalbos raidos veikla su elementais dizainas tema : « Baldai» Dėl vaikai jaunesniojo ikimokyklinio...

Baldai. Teminiai pamokų užrašai, žaidimai ir žinynai vaikams leksine tema „Baldai“ - Pristatymas „Edukacinė kelionė po darželį „Senos kėdės istorija“

Leidinys „Pristatymas „Edukacinė kelionė po darželį „Istorija...““ Mokomoji kelionė - pedagoginis metodas, leidžianti jums transformuotis aplinkąį asmenybės raidos aplinką per aplinkinio pasaulio objektų „deobjektyvavimą“. Norint organizuoti edukacinę išvyką, būtina aptarti kelionės tikslą, paskirtį...

Vaizdų biblioteka "MAAM-pictures"

"Baldai". Atviros pamokos apie kalbos raidą taikant TRIZ technologijos metodus santrauka vyresniųjų kalbos terapijos grupėje Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga Darželis Nr.176 „Maža šalis“ Pamokos apie nuoseklios kalbos ugdymą tema „Baldai“ (naudojant TRIZ-RTV technologijos metodus) santrauka vyresniajai „B“ grupei, mokytoja M.D.Parsieva, Vladikaukazas, 2018 m. Abstraktus...

Pamoka apie kalbos raidą vyresniame ikimokykliniame amžiuje naudojant koliažą „Pomidoras - sofa“ P: Pasakyk man, ką matai nuotraukoje? R: Matau pomidorą, sofą, virdulį, šunį, puodą, suknelę, morkas, stalą, striukę, gaidį, spintą ir puoduką. P: Ar manote, kad šiuos elementus galima derinti pagal kokius nors kriterijus? Ar galime juos pavadinti vienu žodžiu? Jei vaikas...

Integruotos pamokos vaikams, turintiems protinį atsilikimą, santrauka naudojant programą „Sofa Antoshka“ Programos „Sofa Antoshka“ pamokos santrauka Tikslai: Toliau supažindinti vaikus su sąvoka ir bendruoju žodžiu „Baldai“; tęsti pažintį su įvairių tipų baldai (sofa, pufas, lova ir kt.); suformuoti stabilų spalvų idėją (žalia, mėlyna,...

Baldai. Pamokų, žaidimų ir žinynų vaikams teminiai užrašai leksine tema „Baldai“ - Vidurinėje grupėje atviros kalbos raidos pamokos „Daug baldų bute“ pastabos.

Anotacija atvira klasė apie kalbos raidą tema „Bute daug baldų“ vidurinėje grupėje Uždaviniai: Edukacinė sritis „Pažinimas“ Patikslinti ir plėsti vaikų žinias apie baldus, medžiagas, iš kurių gaminami baldai. Išmok atskirti ir pavadinti baldų dalis. Forma...

Julija Toshman
Metodinis tobulinimas apie 4–5 metų vaikų kalbos raidą tema „Baldai“

4-5 metų vaikų kalbos raidos metodinis tobulinimas« Baldai» .

Julija Toshman

Kalbos raidos metodinis tobulinimas« Baldai» .

Metodinis tobulinimas. Švietimo regione: kalba plėtra.

Aiškinamasis raštas: Vaikams sudaryta metodinė plėtra 4-5 metai pagal amžiaus ypatybės vaikai, Ne prieštarauja ugdymo standartus ir užtikrina ugdymo proceso vientisumą.

Tikslas plėtra: kalbos klausos vystymas, atmintis, prijungtas kalbos. Smulkiosios rankų motorikos lavinimas, koordinacija kalba su judesiu. Ugdykite gebėjimą rūpintis baldai ir elkitės su juo atsargiai.

Įranga: žaislas baldai, temos nuotraukos, iškirpti paveikslėlius« Baldai» , skaičiavimo lazdelės konstravimui, pagrindinių geometrinių formų rinkinys, jutiminis-lytėjimo rinkinys kiekvienam vaikui

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Mokytojas ir vaikai yra grupės, kurioje ant grindų išmėtyti įvairūs žaisliniai daiktai, dalis. baldai.

Mokytojas – O, vaikinai, žiūrėk – kažkas viską išbarstė. Padėkime sutvarkyti grupę.

Dabar užduosiu mįsles, kas atspėja, paima daiktą, apie kurį mįslė, ir padeda ant stalo, ir atsisėda.

1. Žaidimas "Pasakyti žodį"

Jei nori miego,

Laukia tavęs miegamajame (lova)

Kaip malonu mūsų Tanyai

gulėti ant (sofa)

Kad pailsėtų kojos

Pasėdėk kurį laiką (kėdė)

Šalnos nebaisu, jei

Jūs sėdite jaukioje (kėdė)

Gerkime arbatą su pyragėliais

Per pietus (lentelė)

Megztinis, striukė, šiltas šalikas

Atsargiai sulenkite į (spinta)

2. Pokalbis.

Pedagogas – Vaikai, pažiūrėkite į paveikslėlius ir mūsų žaislus, bet kaip visa tai galima pavadinti vienu žodžiu? (-baldai)

Baldai– tai daiktai, daugiausia pagaminti iš medžio arba plastiko, baldai galima dengti oda, audiniu (rodo paveiksliukus magnetineje lentoje - oda baldai, medinis).

Už nugaros baldus reikia prižiūrėti, o kas žino, kaip tai padaryti?

Nuvalykite, nuplaukite, valykite, taisykite, išsiurbkite, išmuškite

3. Pedagogas – Dabar, vaikinai, pasakykite man, kokia ten lentelė, ir išdėliokite figūras, apie kurias kalbate. Jei stalas apvalus, kokią formą dėsite ant stalo?

-(apvalus, kvadratinis, stačiakampis, ovalus)

Pedagogas – kokia ten sofa? Audinio gabalėlių išdėstymas.

Minkštas, pliušinis, odinis.

Aprašomosios istorijos rašymas naudojant mnemoninės diagramos:

Pedagogas – kokia ten lova?

Didelė, minkšta, medinė

Kokia ten kėdė?

Kietas, minkštas, aukštas, žemas

Kokia ten spinta?

Mažas, didelis, atviras, uždaras, medinis

4. Iškirpti paveikslėlius(trys dalys)

Mokytojas - priešais jus yra vokai, atidarykime juos ir sumontuosime paveikslėlį iš dalių.

Pedagogas - Pasakyk man, kas atsitiko?

Atsakymai vaikai:

Gavau lovą

Kur dėsime lovą?

Miegamajame

Gavau kėdę

Kur dėsime kėdę?

Virtuvėje

Gavau sofą

Kur bus sofa?

Svetainė (salė)

Gavau staliuką

Kur bus stalas?

Virtuvėje

Mokytojas - Puikūs vaikai!

5. Pirštų gimnastika "Daug baldai bute»

1, 2, 3, 4, sugniaužkite ir atlaisvinkite kumščius

Daug baldai bute

Marškinius pakabinsime spintoje (sulenk pirštą)

Ir į bufetą įdėsime puodelį (sulenk pirštą)

Kad jūsų kojos pailsėtų

Pasėdėkime kurį laiką ant kėdės (sulenk pirštą)

Ir kai mes kietai miegojome,

Gulėdamas ant lovos (sulenk pirštą)

Ir tada aš ir katė

Sėdėjome prie stalo (sulenk pirštą)

Kartu gėrėme arbatą ir uogienę (ploti)

Daug baldai bute(išskleiskite rankas)

6. Žaidimas "Ką, su kuo jis draugauja?"

Mokytoja – dabar, vaikinai, žaisime linksmas žaidimas "Bičiulis"

Kėdė "draugai" su lovyte ar bloknotu?

Kėdė "draugai" su lovyte

Lentelė "draugai" su kėde ar testu?

Lentelė "draugai" su kėde

Spinta "draugai" su lentyna ar adata?

Spinta "draugai" su lentyna

Fotelis "draugai" su sofa ar Ivanu?

Fotelis "draugai" su sofa

Lentynos "draugai" ar yra knygos viršelis?

Lentynos "draugai" su knyga

Sofa "draugai" su sofa ar saldainiu?

Sofa "draugai" su sofa

Pedagogas – Puiku, vaikinai, jūs atlikote užduotį

7. Žaidimas „Paskambink man maloniai“

Pedagogas – Grįžkime prie savo žaislo baldai o dabar kiekvienas meiliai pavadins savo žaislą. aš pradėsiu...

kaip mes vadiname didele kėdutę ir mažą... (aukšta kėdė)

Didelė sofa ir maža... (sofa)

Didelė spinta ir maža (spinta)

Didelis stalas ir mažas (lentelė)

Didelė lova ir maža (lovytė)

8 Auklėtojas. Dabar pasakyk man, kam jis skirtas baldai naudojant žodį "į".

Kėdė reikalinga (sėdėti)

Sofa reikalinga norint... (gulėti, pailsėti)

Lova reikalinga (miega)

Reikalinga spinta... (parduotuvės drabužiai)

Kėdė reikalinga… (sėdėti, pailsėti)

Mokytoja - gerai padaryta!

9. Auklėtoja – paimk dėžutes su lazdelėmis ir išeik prie mano kilimėlių.

Objektų konstravimas iš skaičiavimo pagaliukų baldai: stalas, kėdė, lova.

10. Pratimas "Būk atsargus"

Mokytojas – padarysiu baldų pavadinimų sąrašas, klausyk atidžiai, kai tik padarysiu klaidą ir paskambinsiu baldai, o kitas daiktas, į kurį turėtumėte ploti. Vaikai atsistoja ir klausosi dėmesingai: stalas, kėdė, spinta, lova, kastuvas, sofa, kėdė, sunkvežimis, spinta, diskas.

Apie ką mes šiandien kalbėjome, vaikai?

APIE baldai

O dabar reikia įminti mįsles

Po stogu yra keturios kojos

O ant stogo – sriuba ir šaukštai (lentelė)

Man patogu, labai minkšta,

Jums nesunku atspėti -

Myli močiutės ir anūkai

Sėdi ir guli (sofa)

Yra nugara, bet ne melas

Keturios kojos, bet negali vaikščioti

Bet visada verta

Jis liepia mums visiems sėdėti (kėdė)

Naktimis manyje vaikinai

Iki tol jie saldžiai užmigs,

Kad nenoriu keltis

Koks aš toks dalykas (lova)

Publikacijos šia tema:

Kalbos ugdymo žaidimo „Apsipirkimas“ metodinis kūrimas Didaktinis žaidimas „Apsipirkimas“ suteikia šias galimybes: atkreipti vaiko dėmesį į žodžio skambesį; automatizuoti.

Aktorinio mokymo „Tapk menininku!“ metodinis tobulinimas. 6-7 metų vaikams Metodinis tobulinimas Aktorystės mokymas „TAPK MENININKU! (6-7 metų vaikams) Tikslas: Ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus. Užduotys:.

Kalbos raidos metodinio vadovo „Vaisiai ir uogos“ metodinis rengimas Parengė mokytoja: Khafizova Liza Irekovna Būtinos sąlygos: kalbos centro papildymas grupėje; plėtros aplinkos praturtinimas. Tipas: edukacinis.

Pamokos pastabos apie kalbos raidą pristatymui

Piešimas su 3-4 metų vaikais. Klasės pastabos Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Baldai“

Savaitės tema: „Baldai“

10 pamoka. Kilimėlis zuikiams

(Tapyba teptuku. Akvareliniai dažai)

Tikslas. Išmokykite vaikus papuošti stačiakampį objektą, kaitaliojant apskritimus ir linijas (naudojant teptuką ir akvareles); nuosekliai naudokite dviejų spalvų dažus; savarankiškai sugalvokite modelį ir padėkite jį ant viso objekto paviršiaus. Ugdykite užuojautą ir gerumą.

Dalomoji medžiaga. Stačiakampis kilimėlis, iškirptas iš spalvoto popieriaus šviesus tonas, akvareliniai dažai, teptukas, indelis vandens.

Pamokos eiga

Skaitykite vaikams V. Berestovo eilėraštį „Zuikis“:

Maži zuikiai

Jie norėjo gėrybių,

Jie norėjo gėrybių,

Nes jie maži.

Paklauskite vaikinų: „Ką zuikiai norėjo veikti? (Bayinki, miegok.) Kur galiu dėti zuikius? (Dėžutėje, ant kėdės, ant kilimėlio ir pan.)

Padėkite priešais kiekvieną vaiką iš šviesaus popieriaus iškirptą stačiakampį kilimėlį ir paklauskite: „Kaip papuošti tokį kilimėlį? (Nupieškite apskritimus, trikampius, linijas ir kt.)

Pakvieskite vaikus pasidaryti gražius kilimėlius zuikiams, papuošdami juos kintančiais įvairiaspalviais apskritimais ir linijomis.

Pamokos pabaigoje kiekvieno vaiko paklauskite: „Kokį kilimėlį padarėte? (Graži, elegantiška, spalvinga, meili ir kt.) Kaip manai, ar bus malonu zuikiams miegoti ant tokio kilimėlio?

Iš knygos Modeliavimas ir taikymas su 6-7 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Mano namai“ 21 pamoka. Namo statyba (Modeliavimas iš plastilino) Programos turinys. Ugdyti vaikų gebėjimą lipdyti namą iš suvyniotų kolonų, statant jas vieną ant kitos ir tvirtai sujungiant. Stiprinti gebėjimą naudoti kamino. Tobulėti

Iš knygos Piešimas su 6-7 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Mano namai“ 41–42 pamoka. Trijų paršiukų namai (1–2 dalis) (Piešimas pastelinėmis kreidelėmis, sangvinikais, anglimi, vaško kreidelėmis) Programos turinys. Toliau mokykitės kurti iliustracijas pasakoms. Ugdykite gebėjimą išdėstyti objektus ant popieriaus lapo. Mokytis

Iš knygos Piešimas su 4-5 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Baldai“ 11 pamoka. Antklodė Vaniuškai (Piešimas flomasteriais) Programos turinys. Išmokykite vaikus papuošti stačiakampį daiktą spalvotomis juostelėmis, pakaitomis jas spalvomis. Išmokite suprasti ir analizuoti vaikiško eilėraščio turinį. Ugdykite geranoriškumą

Iš knygos Lepka su 4-5 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Mano namai“ 21 pamoka. Namai lėlių lizdams (Piešimas spalvotais pieštukais) Programos turinys. Išmokykite vaikus piešti mažus ir didelius objektus, sudarytus iš kvadrato ir trikampio. Toliau mokykitės, kaip sudaryti siužetinę kompoziciją. Ugdykite reagavimą

Iš knygos Lepka su 3-4 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Baldai“ 11 pamoka. Stalas ir kėdė (plastilino lipdymas) Programos turinys. Išmokite supjaustyti pailgas plastilino kolonas į gabalus naudodami krūvą ir pritvirtinti jas prie kartono, vaizduojant baldus bareljefo pavidalu (vaizdas išsikiša aukščiau

Iš knygos Piešimas su 5-6 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Mano namai“ 22 pamoka. Namas zuikui ir gaidžiui (plastilino modeliavimas) Programos turinys. Stiprinti vaikų gebėjimą plastilinu pavaizduoti gaminį iki norimo įvaizdžio. Išmok perpasakoti pasakas pagal demonstracinę medžiagą. Herojai

Iš knygos Taikymas su 3-4 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Virtuvėje“ 17 pamoka. Gzhel puodelis (Tapyba guašu) Programos turinys. Supažindinkite vaikus su Gzhel. Išmokite paryškinti charakteristikos Gzhel tapyba, papuoškite puodelio kraštą paprastais tapybos elementais (įvairių tiesių ir banguotų linijų

Iš knygos Piešimas su 3-4 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Kambaryje“ 19 pamoka. Kilimas (Dekoratyvinis piešimas flomasteriais) Programos turinys. Išmokite piešti raštus ant kilimo ilgų, neliečiančių linijų pavidalu. Lavinti vaikų estetinį suvokimą, fantaziją ir vaizduotę. Ugdykite meilę rusams

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Profesijos“ 23 pamoka. Spalvų spektras (Piešimas guašu) Programos turinys. Suformuokite idėją, kaip galite gauti oranžinę, žalią, violetinę ir rudos spalvos. Išmokite maišyti pagrindinius dažus ir kurti naujas spalvas. Aktyviai

Iš autorės knygos

Savaitės tema: „Zoologijos sodas“ 25 pamoka. Dramblys (piešimas delnu) Programos turinys. Toliau pristatykite delno marginimo techniką: pamerkite visą delną į guašą ir padarykite įspaudą. Ugdykite vaizduotę, mokykite matyti pažįstamame objekte naujas vaizdas. Stiprinti įgūdžius

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Teatras“ 27 pamoka. Trys meškiukai (Piešimas su sangviniku) Programos turinys. Toliau supažindinkite vaikus su sangviniku. Išmokite piešti sangviniką kreida ir šešėlinėmis linijomis. Tęskite pratimą grafiškai vaizduoti gyvūnus, stovinčius ant užpakalinių kojų. Pritvirtinkite

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Mano namai“ 41 pamoka. Ledo namelis (Piešimas pastelinėmis kreidelėmis) Programos turinys. Toliau supažindinkite vaikus su šaltais tonais. Išmok perteikti būdingus daiktų bruožus naudojant šaltį spalvų schema. Pristatykite galimybes

Iš autorės knygos

Savaitės tema: „Baldai“ 10 pamoka. Antklodė (Spalvotas popierius. Dekoratyvinė aplikacija) Programos turinys. Toliau mokykitės, kaip klijais tepti dalis ir klijuoti jas ant popieriaus lapo. Išmok komponuoti kvadratinis lapas popierinis apskritimų raštas, kaitaliojant juos pagal spalvą. Mokytis

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Mano namai“ 22 pamoka. Namas zuikui ir gaidžiui (Spalvotas popierius. Aplikacija iš paruoštų objekto dalių) Programos turinys. Ugdykite užuojautą ir gerumą. Išmokyti vaikus suformuoti visumą iš kelių dalių; užtepkite dalį klijais ir priklijuokite

Iš autorės knygos

Savaitės tema: „Baldai“ 10 pamoka. Kilimėlis triušiams (Piešimas teptuku. Akvarelės) Paskirtis. Išmokykite vaikus dekoruoti stačiakampį objektą, kaitaliojant apskritimus ir linijas (naudojant teptuką ir akvareles); nuosekliai naudokite dviejų spalvų dažus;

Iš autorės knygos

Savaitės tema: „Mano namai“ 22 pamoka. Tvora prie namo (Piešimas teptuku. Guašas) Paskirtis. Toliau mokykite vaikus piešti įvairius objektus, sudarytus iš linijų derinių. Išmok perpasakoti pasakas pagal knygos iliustracijas. Lavinti kalbą ir mąstymą

Didaktiniai žaidimai, mįslės, meno kūriniai tema „Baldai“, kurią galima naudoti bendra veikla su vaikais

Galvosūkiai.

Koks bokštas stovi, Vaniatka manyje naktį

Ar lange dega šviesa? Iki tol jis saldžiai užsnūs,

Mes gyvename šitame bokšte, Kad jis nenori keltis.

Ir vadinasi... (namas) Kokie aš baldai? … (lova)

Yra keturios kojos, ant jos sėdi,

viena skrybėlė, žiūri televizorių.

Reikia, jei kas pavargo -

kai šeima pradeda vakarieniauti. (stalas) Atsigulk, atsigulk. (sofa)

Yra durys, kojelės, lentynos,

O lentynose yra begalė:

Rankšluostis ir patalynė

Ir mano mamai, ir mano. (Drabužinė)

Už stiklo lentynose iš eilės

Knygos skirtingos. (knygų lentyna)

D edukacinis žaidimas „Duok man žodį“

Kostja įėjo į kambarį

Ir padėjo sultis... (ANT stalo).

Saldainiai visiems vaikams

Paėmiau iš vazos... (Bufete).

Maša įskriejo į kambarį,

Paėmiau šaliką ir apsiaustą... (IŠ kėdės).

Katya išėmė žirafą,

Kamuolys ir nykštukas... (IŠ spintos).

Suko būgną

Mūsų Olya... (PO sofa).

Portrete - Anė su lanku,

Ir tas portretas... (VIRŠ indaujos).

Ivano nauja knyga

Išsitraukiau... (IŠ PO sofos).

Jei Miša nori miego,

Jis atsiguls... (ANT lovos).

Kad pailsėtų kojos

Jis truputį pasėdės... (ANT kėdės).

Tada mes išsiskirsime... (Kėdėje).

Didaktiniai žaidimai su kamuoliu.

a) „Paskambink man maloniai“

stalas - stalas; kėdė - aukšta kėdutė ir kt.

b) „Pavadinkite baldus, kurie yra kambaryje“

c) „Pasirinkite antonimus“.

didelė kėdė - maža kėdė

aukštas stalas...

plati lova...

minkšta kėdė -...

plona koja - ... ir tt

Didaktinis žaidimas „Count“

Viena kėdė, dvi kėdės, trys kėdės, keturios kėdės, penkios kėdės.

Vienas stalas...

Viena sofa...

Viena lova…

Viena kėdė...

Didaktinis žaidimas „Iš ko jis pagamintas?

Spintelė pagaminta iš medžio. Kokia spinta? - Mediena.

Stalas pagamintas iš stiklo. Koks stalas? - Stiklas.

Kėdė pagaminta iš plastiko. Kokia kėdė? - Plastmasinis.

Kėdė pagaminta iš odos. Kokia kėdė? - Oda.

Sofa pagaminta iš veliūro. Kokia sofa ir pan.

Medinė lova - ... medinė

Stiklinis stalas -…

Plastikinė kėdė…

Baldai iš plastiko - ... ir kt.

Didaktinis žaidimas „Didis - mažas“.

Kėdė – aukšta kėdutė

Sofa –…

Lova - ... ir tt

Didaktinis žaidimas „Vienas – daug“.

Viena sofa, bet daug... (sofos)

Vienas stalas, bet daug... (lentelės)

Viena kėdė...

Viena kėdė...

Viena lova…

Viena nauja sofa ir daug... (naujos sofos)

Vienas medinis stalas, ir yra daug ... (medinių stalų)

Viena veliūrinė kėdė...

Viena geležinė kėdė...

Viena ąžuolinė lova...ir t.t.

Didaktinis žaidimas „Kas papildomai?

Obuolys, apelsinas, ananasas, sofa.

Kėdė, lova, pomidoras, kėdė.

Mokytojas, stalas, virėja, gydytojas.

Dulkių siurblys, pufas, televizorius, šaldytuvas.

Nosis, burna, lova, ausys.

Lapė, vilkas, kėdė, lokys ir kt.

Pakvieskite vaiką atidžiai klausytis eilėraščio, o jei išgirs jame esančių baldų pavadinimus, sulenkite pirštą kiekvienam vardui. Baigę suskaičiuokite, kiek pirštų vaikas sulenkė.

Mūsų butas.

Mūsų kambaryje - valgomajame,

Yra puikus ąžuolinis stalas,

Kėdės - visos raižytos nugarėlės,

Kojos sulenktos ir susuktos.

Ir riešutų švediškas stalas

Uogienėms ir saldumynams.

Suaugusiųjų kambaryje - miegamasis,

Yra veidrodinė drabužių spinta suknelėms,

Dvi plačios lovos

Su antklodėmis ant vatos

Ir beržinė komoda,

Mama ten nuneša skalbinius.

O svetainėje yra foteliai,

Jie čia žiūri televizorių.

Yra sofa ir kavos staliukas,

Sienoje yra muzikos centras.

Pirštų žaidimai ir pratimai.

Rankų ir pirštų masažas + pirštų mankšta.

Pakvieskite vaiką atspėti mįsles, o atsakymus išdėliokite ant stalo degtukais ar skaičiavimo pagaliukais.

Jie sėdi ant ... (taburetės) prie stalo, o be jos mūsų namuose nepatogu.

Į miegamąjį įdėsime ... (lovytė) ir ant jos saldžiai miegosime.

Mūsų kambaryje yra didelis...(langas), iš jo matau veją.

Mimikos gimnastika.

Draugai atsisėdo ant kėdės, jam lūžo koja. - "nusikaltimas"

Visi galvojo tik apie vieną dalyką: „Ką daryti? - "nuostaba"

Pagaliau supratau! - "džiaugsmas"

Jie paėmė plaktuką, vinis ir sutaisė koją. - "laimė"

Dabar problemų nėra – galima ramiai sėdėti. - "ramybė"

Skaitykite vaikams

Samuelis Marshakas

Miško šventė

Ką sodiname

Stiebai ir kiemai -

Laikykite bures

Vairinė ir denis,

Šonkauliai ir kilis -

Klaidžioti

Audra ir ramu.

Ką sodiname

lengvi sparnai -

Skrisk į dangų.

Stalas, prie kurio

Tu parašysi.

Ir sąsiuvinį.

Ką sodiname

Kur jie klajoja

Barsukas ir lapė.

Kur yra voverė

Slepia voveraites

Kur tie margi

Ką sodiname

Ant kurio

Krinta rasa

Miško gaiva,

Tai mes sodiname

Šiandien.

"Iš kur atsirado stalas"

Paimkite knygą ir sąsiuvinį ir atsisėskite prie stalo.

Ar galėtumėte pasakyti, iš kur atsirado lentelė?

Nenuostabu, kad jis kvepia pušimis, kilęs iš miško gelmių.

Tai yra lentelė pušinis stalas atėjo pas mus iš miško.

Jis atėjo iš miško gelmių, jis pats kažkada buvo pušis.

Bet jis daugiau neis į mišką, gyvens pas mus.

Diena po dienos, metai iš metų jis mums tarnaus.

Pirštų žaidimas.

Kojos, nugara ir sėdynė -

Štai jums, stebėtinai, kėdė.

Stalas turi keturias kojeles

Dangtis yra kaip delnas viršuje.

Istorija iš knygos O.V. DybinaKas nutiko anksčiau...

Kadaise žmonės gyveno urvuose. Jie galėjo pasislėpti nuo lietaus ir šalčio. Ten jie kūreno laužus, gamino maistą ir šildėsi prie laužo. Ir jie sėdėjo ant akmenų.

Pirštų žaidimas.

Kojos, nugara ir sėdynė -

Štai jums, stebėtinai, kėdė.

Stalas turi keturias kojeles

Dangtis yra kaip delnas viršuje.

(Vaikai deda keturis pirštus (išskyrus nykštį) ant stalo, kaip kėdės kojas, delną lygiagrečiai stalo paviršiui)

Akmenys dažnai būdavo šalti, ir žmonės jautėsi nejaukiai ant jų sėdėdami. Vieną dieną medžiotojai, grįžę iš medžioklės pavargę, atsisėdo miške ant nuvirtusio medžio. Pailsėję jie atkreipė dėmesį į šį rąstą.

Ir žmonės suprato, kad patogiau sėdėti ant rąsto, nes medis po jais ne atvėso, o priešingai – sušilo. Taigi žmonės atnešė rąstą į laužą.

Tačiau vieną dieną vienas vyras miške rado kelmą su išrautomis šaknimis, atsisėdo ant jo ir suprato, kad kelmas geriau nei rąstas. Galite sėdėti ant jo vienas. Taip žmonės gavo pavienius kelmus.

Laikui bėgant žmonės tapo protingesni. Jie pastatė didelius mediniai namai, kuriame buvo akmeninės krosnys. Sėdėti trobelėje ant rąstų ir kelmų nepatogu, todėl vyras sugalvojo pasigaminti suoliuką.

Suolai buvo ilgi ir stovėjo palei sienas. Ant jų galėjo sėdėti daug žmonių. Tačiau žmonės pradėjo gyventi šeimose. Suoliukai jiems tapo nepatogūs, jie buvo dideli ir sunkiai juda. Ir vyras sugalvojo taburetę.

Dabar taburetę galima pastatyti bet kur. Bet žmogui to neužtenka: jam reikia ne tik sėdėti, bet ir sėdėti ir ilsėtis. Ir taip vyras prikalė taburetės atlošą, o tai pasirodė esąs kėdė, o paskui prikalė lentas prie kėdės šonų ir pasirodė, kad tai kėdė.



Susijusios publikacijos